7 tipů, jak rozchodit rozchod

Autor
Martina
PUBLIKOVÁNO
17.06.2020

Zná to většina z nás. Nejdřív je všechno krásné a růžové, jsme zamilovaní a vznášíme se nad zemí. Pak se ale něco nehezky zamotá a láska je pryč. Ať už vztah z nějakého důvodu sami ukončíme nebo naopak dostaneme ty pověstné „kopačky“ my, v obou případech je potřeba se s rozchodem popasovat. Něco je pryč, skončilo to (aby něco jiného mohlo začít) a my se potřebujeme vzpamatovat a jít dál.

Co ti může v tomto období pomoct?

1. Dej průchod svým emocím. Vybreč se, dostaň ze sebe negativní pocity, spláchni to s kámošem v baru, jestli potřebuješ. Prostě udělej nějaký rituál, kterým minulý vztah uzavřeš.  

2. Pouč se. Říká se, že neúspěch neexistuje. Existuje jen zpětná vazba. A proto si vezmi z minulého vztahu poučení. Co bylo důvodem rozchodu? Co se vlastně nepovedlo a chceš, aby příště bylo jinak? A je naopak něco, co si z tohoto vztahu můžeš odnést? Každá zkušenost nás obohacuje a mění, i tento vztah ti určitě něco dal. Buď vděčná/ý za tuhle zkušenost.

3. Nelituj se. Nelituj toho, že vztah nevyšel, protože Bůh/vesmír/… má pro tebe něco lepšího. Těš se na to, co přijde. 

4. Zaměř se na sebe. Hýčkej se, chval se, dělej si radost, relaxuj. Ty jsi nejdůležitější člověk ve svém životě. Slovo sebeláska ti nesmí být cizí.

5. Buď aktivní. Sportuj, cestuj, vař, peč, choď, foť … Volný čas máš jen pro sebe. Užívej si tenhle luxus. Pečlivě ale vybírej, s kým svůj čas strávíš. Pozor na negativně smýšlející kamarády, kteří by tě stahovali dolů.

6. Zkoušej nové věci. Vystup ze své zóny komfortu, ze svých zaběhlých kolejí. Nechtěj zažitý smrádek, ale teploučko… Buď odvážná/ý. Budeš cítit, že se něco děje, že žiješ!

7. Buď k sobě laskavá/ý. Neměj pocit viny nebo selhání, že vztah nevyšel. Stalo se a ty pojď dál.

Kontakt

TELEFON: +420 721 619 392

E-MAIL: info@singlove.cz speeddating@singlove.cz

Č. ÚČTU: 1023296574/5500

IČO: 05944899