Jak vznikl projekt singLOVÉ?

Autor
Martina
PUBLIKOVÁNO
22.04.2017

Jmenuju se Martina Holoušová a jsem autorkou projektu pro nezadané singLOVÉ. Když se někde zmíním, že pořádám akce pro nezadané, většina lidí si myslí, že jsem singl a touhle cestou hledám partnera především sama pro sebe. Ráda bych to uvedla na pravou míru a posdílela s tebou svůj příběh. Opak je totiž pravdou.

O roku 2016 jsem šťastně zadaná, s jedním a tím samým mužem, který mě podporuje v tom, co dělám a má mě rád takovou, jaká jsem :-). Během let jsme spolu zažili horší i lepší období, vystřízlivění po počáteční fázi zamilovanosti a teď spolu tvoříme stabilní vztah, plánujeme budoucnost, rodinu a já můžu říct, že jsem šťastná. Náš vztah samozřejmě není dokonalý, naopak je pro mě často výzvou, ale neměnila bych. Co všechno tomu ale předcházelo? 

Když mi bylo 28, s tehdejším přítelem jsme se rozešli po 10tiletém vztahu a já jsem poprvé zakusila, jaké je to být singl. A ještě ke všemu na prahu třicítky. Nejdřív jsem musela rozdýchat rozchod, který sice nebyl nějak dramatický, ale když ztratíte člověka, se kterým jste byli třetinu života, celkem to s vámi zamává. Musela jsem se naučit být sama se sebou. To jsem do té doby vůbec neznala. Vlastně ani sama sebe jsem pořádně neznala.

Bylo to pro mě hodně intenzivní asi rok a půl trvající období, během kterého se stala spousta věcí, a já jsem se hodně změnila. Zažila jsem zklamání a zlomené srdce, i já jsem některým mužům ublížila. Když jsem vědomě nechtěla žádný vztah, neměla jsem o muže zájem, tak se paradoxně kolem mě rojili jako vosy, když už jsem o vztah stála, muži najednou jako by nebyli, takže jsem začala být přesvědčená (možná to znáš), že „ti správní chlapi jsou zadaní a já už si nikdy nikoho nenajdu“. Možná si něco podobně nesmyslného říkáš teď i ty, ale já tě můžu ubezpečit, že spousta úžasných lidí je singl! Potkávám je na našich akcích.

Možná se setkáváš s tlakem okolí.  Všichni kolem jsou šťastně zadaní, vdávají se, žení, zakládají rodiny a ty pořád nic. Rodiče vyzvídají, jestli už někoho máš, protože by rádi vnoučata a ty už přece jen nejsi nejmladší, že? Znám, zažila jsem a teď už se tomu směju.

Důležité pro mě tehdy bylo neztrácet naději, nepropadat skepsi, nelitovat se a naopak si uvědomit, že já jsem tvůrce svého života, ne oběť. Tak jak jsem teď, tak jsem v pořádku a pokud chci změnu, tak pro ni musím něco udělat, jít do akce. Můžu říct, že jsem si svoje singl období opravdu užila. Hodně jsem cestovala, zkoušela nové věci a díky tomu poznávala nové lidi a nakonec našla i svého partnera.

Bylo zajímavé, že o pár let později, když už jsem byla šťastně zadaná, se s podobnými problémy potýkalo opravdu hodně mých kamarádů a známých. Byli to lidi kolem třicítky, sympatičtí, dokonce bych řekla atraktivní, vzdělaní, úspěšní v práci, se spoustou zajímavých zájmů, ale bez partnera. Když jsem se s nimi víc bavila, všichni říkali to samé. "A kde mám někoho potkat? V podstatě se pořád točím v kruhu těch samých lidí. Kamarádi, kolegové v práci, rodina, atd. Chodit lovit do klubů už se mi nechce a Internet si nechávám až jako tu poslední možnost." Často se mě ptali, jestli náhodou nemám nějakou singl kamarádku nebo fajn kamaráda, který je volný a já jsem si občas zahrála na dohazovačku a zkusila jsem některé z nich propojit. Pak mě ale napadlo něco lepšího. Pokud všem jak říkají chybí příležitost, kde někoho potkat, tak já jim tu příležitost vytvořím. Co já bych tehdy jako nezadaná dala za to, kdyby byla možnost jít někam, kde se něco dozvím, naučím nebo se pobavím a kde vím, že jsou ostatní taky singLOVÉ! Proto dám singl lidem možnost být aktivní při hledání partnera, potkat se na jednom místě s více lidmi, kteří jsou na tom stejně, vytvořím pro ně společný program a pak už jim budu držet pěsti, aby se zadařilo ;-). 

A tak vznikl projekt pro nezadané singLOVÉ, moje zážitková seznamka.

Pomáhám singl lidem z Brna a okolí prostřednictvím organizace akcí pro nezadané, aby našli partnera nebo nové lidi do svého života. Dávám jim příležitost potkat nové protějšky, potrénovat komunikaci s opačným pohlavím a sebeprezentaci, zvýšit si sebevědomí, vystoupit z komfortní zóny a možnost být aktivní při hledání partnera. Mým cílem je, aby se při seznamování cítili dobře. Našich akcí se účastní muži a ženy z Brna a okolí ve věku 25-40 let, kteří jsou nezadaní a chtějí to změnit.

Pokud i ty chceš změnu ve svém životě, ráda tě potkám na některé z našich akcí! :-)

Kontakt

TELEFON: +420 721 619 392

E-MAIL: info@singlove.cz speeddating@singlove.cz

Č. ÚČTU: 1023296574/5500

IČO: 05944899