A kolik že ti je?

Autor
Martina
PUBLIKOVÁNO
11.01.2021

Je tohle otázka, která tě zajímá při seznamování? Řešíš ji už na začátku - na prvním, druhém rande? Jak moc je pro tebe tahle informace důležitá?

Většinu z nás zajímá, jestli osoba na opačné straně stolu je věkem blízko nebo daleko k nám a jestli je starší nebo mladší. Buď máme odvahu se zeptat přímo nebo si aspoň uděláme nějaký odhad.

Pokud nám daná osoba učaruje a máme s ní v plánu tzv. seriózní seznámení a vážný vztah (obě spojení zní možná děsivě, ale rozumíme si, že?), budeme chtít její věk dřív nebo později znát, abychom ho srovnali s tím svým a vyhodnotili, jestli to může fungovat. Ale ono to není takhle jednoduché.

Ráda se podělím o svoje zkušenosti. Měla jsem vztah se skoro čtyřicátníkem i klukem o 10 let mladším než já. První zmíněný působil jako světák, co má srovnané priority, ale opak byl pravdou. Ten druhý mladší naopak přesně věděl a udivoval mě svojí vyspělostí. Díky nim jsem zjistila, jak je těžké vyhodnotit ne/zralost podle věku, a že starý dobrý vzorec starší muž + mladší žena neznamená, že budeme na stejné vlně. A o tom celém si myslím to je.

Můžeme říkat, že věk je jen číslo a ono opravdu je, ale pokud se časově neshodneme v důležitých milnících života a plánech do blízkého i vzdálenějšího budoucna, vztah na tom dřív nebo později ztroskotá.  Prostě se časově nepotkáme, i když jsme třeba stejného věku. A chce se ti tlačit toho druhého do něčeho, o co ještě nestojí nebo na co není ready? A líbilo by se ti, kdyby někdo tlačil na tebe?

Kontakt

TELEFON: +420 721 619 392

E-MAIL: info@singlove.cz speeddating@singlove.cz

Č. ÚČTU: 1023296574/5500

IČO: 05944899