Seznamování a partnerské vztahy ve světě

Autor
Martina
PUBLIKOVÁNO
30.03.2018

Podle statistik je v České republice víc než desetina lidí ve věku 20-39 let single. Ve velkoměstech singles představují až 14 % všech osob v příslušné věkové skupině. Možností, kde můžete potkat vhodný protějšek, je mnoho (např. na našich akcích :-)). Po úspěšném seznámení následuje fáze zamilování, randění, sestěhování, někdy svatba, dítě (a to v různém pořadí), důchod a další životní jistoty a pozitiva :-) Jak je to ale v jiných zemích?


Seznamování

To, že seznamování např. ve žhavé Jižní Americe probíhá jinak než v Asii je jasné. V Japonsku frčí randění v partě, v Číně se často seznamují na oblíbeném karaoke. I dnes mají ještě v mnoha zemích hlavní slovo při výběru partnera rodiče, např. v Nepálu, kde je podobně jako v Indii společnost rozdělená na kasty. Také v křesťanských rodinách Etiopie dohadují manželský svazek rodiče. V Arabském světě je někdy navázání kontaktu mezi nezadanými muži a ženami velmi obtížné, a proto se využívá tzv. „lístečkové seznamování“, kdy muži mohou do okna vedle jedoucího vozu vhodit papírek s telefonním číslem.


Bydlení

Co se týče bydlení, nejvíc nezadaných a samostatně žijících najdete ve skandinávských zemích, naopak nejméně v Indii, Chile nebo Mexiku. Vliv zde má samozřejmě kultura a politika. Štědré skandinávské politické systémy umožňují zajistit si vlastní bydlení a okolí s tím žádný problém nemá. Např. v Indii je ale žití v jednočlenné domácnosti hlavně pro ženy společensky nepřijatelné. Bydlet samostatně určitě není problém v Itálii, ale pro mnoho italských mladých mužů je pohodlnější variantou bydlení u rodičů a italské matky si lámou hlavy, jak vypudit své třicetileté syny z mamahotelu a donutit je postavit se na vlastní nohy, příp. založit vlastní rodinu.


Sex

Vztah k sexu se také ve světě dost podstatně liší. Velice benevolentní poměry panují v Latinské Americe. Ono přece jen teplo, tanec, žhavé rytmy samby, karnevaly a pod. k tomu přispívají.

Zajímavá je situace v jihovýchodní Asii. Thajsko se stalo centrem sexturismu a příjmy z prostituce tvoří asi tři procenta thajského HDP. V tomto „průmyslu“ pracují neuvěřitelné tři miliony Thajek a Thajců a tolerantní buddhistická společnost to respektuje.

Opačnému problému, tedy sexuální zdrženlivosti a tím pádem i velice nízké porodnosti, čelí Japonsko. Mladí Japonci místo sexu upřednostňují kariéru nebo vztah s virtuálními partnerkami, které si s sebou nosí v gameboyích. Zamilovat se do skutečné ženy a zplodit s ní dítě je neláká. Někteří dokonce dávají přednost ženám ze silikonu a spousta mladých japonských mužů i žen nemá o sex vůbec zájem, říká se jim „býložraví“.


Věrnost

Vztah k věrnosti je v každé zemi jiný. Třeba Filipínci se pyšní tím, že jsou věrní, vietnamští muži naopak nevěru vůbec neskrývají, chlubí se tím dokonce mnohé manželky záletníků. V některých údolích Tibetu dodnes existuje polyandrie. Věrnost a kubánští muži také není příliš časté spojení a veřejným tajemstvím je i poměrně častá mužská nevěra ve Francii.


Podtrženo a sečteno, jiný kraj, jiný mrav. Těžko soudit, co je lepší a co horší, ale každopádně my žijící v naší malé zemičce máme možnost žít single bez předsudků a odsuzování, najít si partnera sami podle vlastního uvážení a sdílet s ním těžkosti i lehkosti života…

Kontakt

TELEFON: +420 775 276 847

E-MAIL: info@singlove.cz

Č. ÚČTU: 1023296574/5500

IČO: 05944899