Seznamování v Brně

Autor
Martina
PUBLIKOVÁNO
22.05.2017

Pro někoho je seznamování jednoduchou záležitostí a nové kontakty přicházejí jakoby téměř samy. Pokud však do této zvláštní odrůdy lidí nepatříte, přemýšlíte potom: Jak to asi dělají, že se seznámí?

Jelikož jsem jedna z těch, kteří se „prostě seznámí“, pokusím se Vám přiblížit svůj pohled na věc a budu s Vámi sdílet své tajné tipy na seznámení v Brně. Některé jsou více profláklé, některé méně, doufám však, že hodit se Vám budou všechny.

Nejdůležitější je pozitivní přístup :-) Pokud si budete říkat, že se s nikým určitě neseznámíte a nemá to cenu, nakonec tomu tak dost možná bude. Ale když si řeknete, že se s někým seznámíte, ať už s člověkem, který se jednou stane Vaším kamarádem/kamarádkou, parťákem na podnikání různých koníčků nebo to bude Vašeho srdce šampion či šampionka…, tak už jen pozitivní přístup a otevřenost možnostem Vám zajistí vyšší šance na seznámení.

Říkáte si, chuť seznámit se mám, ale pak přichází hlavní otázky: Kde a jak?

Nejlepší je, když zamíříte do vod, které jsou Vám blízké - zaměřením pracovním, koníčky či názorově, zkrátka a dobře, kde se cítíte jako ryba ve vodě. V těchto skupinách najdete snáze s druhými společnou řeč. Můj názor je, že nejpřitažlivější jsou lidé, kteří jsou pro něco opravdu zapálení. Zní to jako klišé, ale život je vážně krátký, proč se tedy nevěnovat tomu, co Vás baví a rozvíjet své přednosti? Navíc pokud se budete rozvíjet v něčem, co máte rádi a zajímá Vás, narazíte s velkou pravděpodobností na lidi, kteří budou zapálení pro stejnou věc jako Vy. Ať už to bude kroužek rybaření, různé sporty, Hackatony nebo láska k umění. A věděli jste, že lidé, kteří jsou uvolnění a jsou sami sebou, jsou více atraktivní? Když děláte něco, co Vás zajímá, dělá Vám radost a baví Vás, je snazší se do takové nálady dostat.

V následujících řádcích najdete pár tipů, kde se můžete v Brně seznámit. Pro podrobnější vyhledání Vám dobře poslouží strýček Google či Facebook, na kterých jsou většinou jednotlivé akce propagované.

Kde se seznámit?

Pokud máte rádi vaření, v Brně je plno kuchařských škol pro „amatéry“. S gurmány se můžete seznámit také na pikniku, například „Piknik Brno“ pořádá jednou za měsíc akci s posezením v parku. Pro milovníky dobrého vína se pak nabízí degustace pořádané různými restauracemi či vinárnami, výjimkou nejsou ani výpravy za vinaři jižní Moravy.

Jestli Vás baví jazyky, jsou v nabídce nejen tradiční jazykové kurzy, kde se můžete seznámit, ale i jazykové školy, které se studenty snaží nadchnout pro daný jazyk např. vařením tradiční kuchyně, pikniky, či návštěvou občerstvovacích zařízení. Dále se nabízí Stammtisch – setkání v hospodě s lidmi, kteří mluví německy, či English meeting in Brno – obě tyto verze v sobě spojují učení a procvičení jazyka a seznámení s dalšími lidmi v jedné události a to zdarma, stát Vás to bude pouze snahu a peníze za to, co si v daném restauračně-hospodském zařízení dáte.

Pro milovníky tance jsou v Brně dnes již dobře známé tančírny. A že nemáte s kým jít? Nelomte rukama a vyražte za zábavou, rytmus salsy či tango Vás strhnou, navíc právě proto tam přeci jdete ;-) Např. akce Salsa Pod Petrovem, kdy se za teplých letních nocí nesou rytmy salsy po terasách Denisových sadů, tančení v kavárně Savoy, kde nabízí různé taneční styly téměř každý všední den. Tančírna ve studiu Stolárna přímo vybízí jednotlivce, aby se nebáli a přišli ze sebe setřást nervozitu v rytmu tance.

Pokud Vaše zájmy nespadají ani do jednoho z výše popsaných odstavců, zkuste se podívat na stránky Naučmese.cz, kde najdete široký výběr kurzů se zaměřením od Správného prezentování, přes Jak si čistit zuby :-), Akrobacii nebo tam najdete i výše zmíněné kurzy vaření.  Nabídka je opravdu široká.

Rozličné akce nabízí také Impact Hub Brno. Například na Hub Mash up jsou představovány rozjíždějící se projekty více či méně zkušených podnikatelů. Zaměření jednotlivých projektů jsou pokaždé jiná a seznámení s lidmi je tu navíc usnadněno tzv. networkovací hrou, která Vám usnadní seznámení s ostatními účastníky akce.

Nemálo lidí má však problém se seznámením kvůli komunikaci. Pro tyto jedince jsou zde Toastmasteři. Organizace, která Vám pomůže s rozvojem komunikačních dovedností, ať jsou nyní na jakékoliv úrovni. První hodiny bývají zcela zdarma – proč to tedy nezkusit, když za to nic nedáte?

Jak na to?

Pokud máte pocit, že by pro Vás bylo příjemnější zúčastnit se akce, která Vám padla do noty svým zaměřením, a která by byla vedená a usnadnila Vám počáteční překážky v seznamování, jste tu správně :-). V naší nabídce je mnoho akcí zaměřených na zájmy nebo osobní rozvoj. Naučíte se něčemu novému, strávíte čas tím, co Vás baví a jako plus potkáte lidi podobného smýšlení či zájmů, o kterých budete vědět, že jsou taky singLOVÉ.

Stačí se podívat do naší nabídky :-).

Kontakt

TELEFON: +420 721 619 392

E-MAIL: info@singlove.cz speeddating@singlove.cz

Č. ÚČTU: 1023296574/5500

IČO: 05944899