Seznamování v síti

Autor
Martina
PUBLIKOVÁNO
01.03.2020

Ano, i já jsem vyzkoušela seznamování v síti. Je to už pár let dozadu, ale pamatuju si to velice dobře. Následující článek je mou zpovědí založenou na osobní zkušenosti a tudíž naprosto neobjektivní. Je možné, že Vy máte zkušenost zcela odlišnou a já to naprosto respektuju.

Můj úplně první zážitek byl z doby, kdy mi bylo asi 15 let a existoval tzv. X chat. Pamatujete? Fungoval na principu místností, do kterých se dalo vstupovat, já jsem chodila do místnosti našeho města. Hodně lidí ve skupině jsem tam osobně znala a příliš mě tahle možnost komunikace neoslovila. Byli tam např. moji spolužáci, se kterými jsem si mohla následující den poklábosit naživo a do hromadných komunikací jsem se moc nezapojovala. ALE vím, že někteří se takhle seznámili, resp. už o sobě třeba věděli a až díky X chatu si domluvili rande. Naživo asi nebyla příležitost nebo odvaha... I já jsem se tehdy nechala "ukecat" do schůzky, ale skončilo to fiaskem, protože jsme si naživo neměli co říct.

Další zkušenost přišla o několik let později, kdy jsem po dlouholetém vztahu skončila singl a kamarádka se zmínila o jisté dalo by se říct sociální síti, která vlastně slouží jako seznamka. Ale bacha, chlapům tam jde údajně jen o to jedno! :D Protože jsem od přírody zvědavá, chtěla jsem to vyzkoušet a nevěřila jsem, že si tam na mě někdo něco dovolí, pokud budu působit jako slušná holka. 

Jenže... Už na začátku mě překvapila řekněme dost otevřená a nepřirozená komunikace. Např. naživo face to face mi nikdy žádný muž, se kterým se setkávám poprvé v životě, neřekl: "Čauky princezno, máš krásné oči, nevyměníme pár písmenek? Smajlík, srdíčko, kytička... Jak dlouho jsi sama?"

Na mě tedy dost rychlý úvod a někteří byli ještě rychlejší a otevřenější... Někdy jsem nestačila zírat na obrazovku, co za zprávy mi tam skáče! To jako vážně?? Někteří muži si asi myslí, že schovaní za monitorem můžou beztrestně psát různé oplzlosti a návrhy! Musím podotknout, že jsem je nijak slovně neprovokovala a na svém profilu jsem neměla žádné  polooblečené fotky. Na rozdíl od mnoha mužů. U nich jedna koupelnová selfie v trenkách střídala druhou, dobrá inspirace pokud člověk plánuje renovaci koupelny... Někteří měli o sebeprezentaci jiné představy a jejich top foto bylo s půllitrem v ruce nebo póza s motorkou/"nabušenou" károu. Jedince s normální fotkou by člověk spočítal na prstech jedné ruky. Jakými fotkami se tady asi prezentují ženy? Ale jak se říká, co vyzařuješ, to přitahuješ.

Nejen mužům, ale i ženám na této síti šlo prý často jen o to jedno - o prachy. Někteří muži se mi svěřili, že se tu seznámili s ženami, které z nich pak pod různými záminkami vymámily docela dost peněz... Vůbec ochota svěřit se úplně cizímu člověku mě tady překvapila. Měla jsem dojem, že u některých stačí krátká "výměna písmenek" a už jsou ochotní o sobě napsat kde co. Seznamování v síti totiž může vyvolat falešný dojem jakési blízkosti a pocit, že se známe a že toho na druhé straně zajímá, co nás zrovna tíží nebo naopak těší. Tím, že se nevidíme, člověk ztrácí zábrany a to, co bychom za normálních okolností řekli až na několikáté schůzce, tady někteří vybalí hned zkraje. Můžete tu narazit i na někoho, koho prostě jen baví nekonečné chatování, ale osobně setkat se nikdy nechce.

Musela jsem uznat, že tento druh seznamování je určitě zajímavá zkušenost, ale spíš řekněme pro otrlé. Pokud se rozhodnete sítě vyzkoušet, doporučuji obrnit se trpělivostí při hledání někoho sympatického nejen podle fotky, ale i po zahájení konverzace a jistou dávkou asertivity na možné vulgární prudily. Určitě ne všem přítomným mužům nebo ženám jde jen o jedno, to je přehnané, ale je dobré mít se na pozoru, hned se se vším nesvěřovat, nebýt naivní a hlavně nemít přehnaná očekávání. Počítejte taky s tím, že tyto sítě jsou žroutem času a dost mužů si ztěžovalo, že musí oslovit vysoký počet žen, aby dostali alespoň nějakou odpověď.

I přesto tady hodně lidí našlo svoje štěstí a co si budeme říkat, je to velice pohodlné, z tepla domova listovat cizími profily jako telefonním seznamem. Výsledkem může být nová láska, nové přátelství nebo ztráta času a někdy i iluzí. Ale jsme dospělí, takže je na každém, jak se k tomuto druhu seznamování postaví. Přeju hodně štěstí!

Kontakt

TELEFON: +420 721 619 392

E-MAIL: info@singlove.cz speeddating@singlove.cz

Č. ÚČTU: 1023296574/5500

IČO: 05944899