Proč vlastně singLOVÉ?

Autor
Martina
PUBLIKOVÁNO
22.04.2017

Já a seznamování

„Ahoj, jak se jmenuješ?“ To byla moje seznamovací hláška, když mi bylo pět let a na pískovišti nebo prolízačkách se objevilo nové dítě, které očividně nikoho neznalo a já ho chtěla vzít mezi nás. Od té doby se toho zas tak moc nezměnilo. Seznamování s novými lidmi je pro mě stejně bezproblémové jako tehdy, přináší mi radost a k životu ho potřebuju. 

Ale seznámit se s vhodným protějškem, to je jiné kafe. Každý z nás byl někdy singl, ať už kratší nebo delší dobu a každý z nás to nějak prožíval a vnímal. Já jsem zůstala singl po devítiletém vztahu, a tak to byl pro mě ze začátku šok. Absolutně jsem netušila, jak sbalit chlapa, a nepoznala jsem, když se někdo snažil sbalit mě. A jak jsem svou nezadanost prožívala? To se dozvíte v následujících řádcích…


Sama :( nebo :) ?

Můj úvodní šok z nově nabytého statusu nezadaná vystřídala nekonečná euforie, že jsem vlastně volnááááááá. Tenhle pocit jsem nezažila strašně dlouho, možná dokonce nikdy, a už chápu ty, co si ho užívají. Já si užívám taky. Nemyslím tím jen prohýřené noci (i když ty k tomu samozřejmě taky patří), ale to, že jsem jen já a můžu být konečně sobecká. Dělat si co chci, kdy chci a jak chci, však to znáte ;-)


Už někoho máš?

Moji euforii už tolik nesdílí moje máma, která dokonce vyjadřuje obavy, jestli si ještě vůbec někdy někoho najdu, když jsem sama tak spokojená. Vysvětlovat jí, že nejdřív musí být člověk šťastný a spokojený sám se sebou a teprve pak může být šťastný i s někým jiným, je naprosto zbytečné. Ale chápu to, všude kolem se to jen hemží svatbami, v horším případě porody, a když se vám blíží třicítka a jste singl, je to bráno skoro jako cejch. Vysvětlovat lidem, že je vám takhle dobře, nemá smysl, a tak si užívám a neřeším, co si myslí okolí.

Po tom, co jsem dostatečně vyřáděná, se začínám znovu rozhlížet kolem sebe. No jo, ale kde teď narazit na nějakého fajn chlapa? Už mi není dvacet, okruh mých známých a aktivit, které dělám, je omezený. Takže kde toho úžasného muže potkat?


Seznamování online

Kamarádka mi doporučuje zkusit jednu nejmenovanou sociální síť, vlastně online seznamku. Protože o ničem dlouho nehloubám, jdu do toho, abych zjistila, jak si vlastně stojím na trhu. Tahle zkušenost je určitě zajímavá, ale nejsem si jistá, jestli ji ostatním doporučit nebo ne, protože je to celkem džungle. Najít v nekonečném množství profilů někoho, kdo se mi líbí a s kým si mám co říct, není akce na jedno sobotní odpoledne. Naopak je to žrout času a hledáte jehlu v kupce sena. Pocit, že se někde veřejně vystavuju a ostatní si mě prohlíží a hodnotí podle pár fotek, pro mě navíc není úplně nejpříjemnější. Tak trošku si připadám jako kráva na trhu. 

Pro mě zajímavých protějšků tam taky objevuju jen poskrovnu. Ano, samozřejmě, jsem určitě strašně náročná, jako všechny ženský. Uznávám, je to moje chyba a jsem divná, když mě neoslovují polonazí chlapáci a jejich selfie z koupelny. Touhu po okamžitém setkání ve mně nevyvolávají ani rozjaření borci se škopkem nebo panákem v ruce. Playboyové opření o bourák mi spíš připomínají reklamu na autobazar a mě napadá, jestli si místo chlapa raději nepořídit auto. A pokud se tady muži prezentují takto, jaké profily proboha mají ostatní ženy?? Hodně kluků mi totiž píše „Jsi tady jedna z mála normálních…“. Ale možná mám jen špatnou zkušenost se špatnou sociální sítí a jinde je to jinak. Přála bych si to, protože tento způsob seznamování zdá se mi poněkud nešťastný

Opouštím tedy virtuální realitu a vrhám se do opravdového světa. Zkouším nové věci, účastním se různých kurzů, prostě nesedím doma, protože pokud chcete poznat zajímavé lidi, musíte dělat zajímavé věci.


Projekt singLOVÉ

Uplynul nějaký čas a mě napadá začít tyto akce pořádat. Žádný speed dating, kde se musíte za pár minut rozhodnout, jestli vám daný protějšek sedí a chcete se s ním ještě někdy vidět, ani několikadenní pobyt, u kterého člověk neví, co čekat. Jedno je příliš krátké, druhé příliš dlouhé, a protože na délce záleží, rozhodla jsem se pro kompromis. Tím jsou max 4hodinové akce – příjemně strávené odpoledne nebo večer, během kterého mají všichni dostatek prostoru i času se vzájemně poznat.  

Oslovuji tedy zajímavé lidi, jejichž akcí jsem se sama zúčastnila nebo o kterých vím, že jsou to odborníci ve svém oboru, s nabídkou spolupráce. Schválně vybírám nadšence, protože mají stejný přístup jako já, a navíc, kdo hoří, zapaluje. A tak se pomalu, ale jistě rozjíždí tento projekt.

Co já bych tehdy jako nezadaná dala za to, kdyby byla možnost jít někam, kde se něco dozvím, naučím nebo se prostě jen pobavím a kde vím, že jsou ostatní taky singLOVÉ.

Hodně mých kamarádů a známých, kteří nejsou singl, mi teď říká, škoda, že nejsem nezadaná/ý, pořádáte super akce! :-)

Kontakt

TELEFON: +420 775 276 847

E-MAIL: info@singlove.cz

Č. ÚČTU: 1023296574/6100

IČO: 05944899